Forklift Kabini Montaj Fiyatları

İş yerlerinde stok yapmaya, stok transfer etmeye, raflama sistemleri arasında ürün taşımaya, firmaya gelen ürünleri tek parça halinde palet veya ürün bazında transfer etmeye ve yine firmadan çıkan ürünleri ilgili araçlara taşımaya yarayan, elektronik ve mekanik sistemler aracılığı ile çalışan araçlara, forklift adı veriliyor. Forkliftler, ana fikir itibari ile birbirleri ile aynı işi görmekte, ancak maliyetine ve kullanım alanına göre türü değişmekte olan araçlardır.

Kabinli, Kabinsiz Forkliftler

Forkliftler, yapı itibari ile farklı yakıtlar kullandığı gibi farklı operatör mahalline de sahiptirler. Biraz daha detay verecek olursak, her forklift birbirinden ayrı yapı ve görüntüye sahiptir. 

Forkliftler fiziki olarak;

Olarak birbirinden ayrılmaktalar. Burada bizi ilgilendiren ve bizden alacağınız hizmeti anlatan kısım ise kabinli veya kabinsiz olmaları. Firmamız, Forkliftler için kabin üretmekte ve kabin tamiratı gerçekleştirmektedir.

Forklift'in Kabine İhtiyacı Var Mı?

Forklift, genel olarak kapalı alanda çalışması ve düzayak iş yerlerinde ürünün yer transferini gerçekleştirmek üzere, uzun yıllardır birçok iş yeri ve fabrikada kullanılan bir araç. Ancak, geçmiş yıllarda üretilen forkliftlerin birçoğu kabinsiz ya da açık kabinli olarak üretilmekteydi. Bu alışkanlığın temelinde, fabrika içi taşıma söz konusu olduğundan, yıllar geçtikçe cihazın faydalarından da yararlanmak adına çeşitli kabinler ve kabinli forkliftler üretilmeye başlandı.

Söz konusu kabin ihtiyacı, bir forklift için gerekliliktir. Ürünlerin tırlara, kamyonlara taşınması, aynı şekilde tır ve konteyner içerisinden fabrikaya transferi, kış şartlarında çalışma konforu ve tehlike arz eden durumlar için kabin önemli bir ihtiyaç.

Kabini Olmayan Forkliftlere Özel Üretim Kabin

Eski forkliftlere, ikinci el forkliftlere ya da özel kabin üretimine ihtiyaç duyulan forkliftlere, özel kabin üretimi sağlamaktayız. Forkliftlere trafik şartlarında kullanım olanağı sağlayan, sinyal verme özelliği tanıyan, zorlu şartlar için ısınma motoru entegre edilebilen, silecekli ve en önemlisi, forklifti her şartta kullanıma uygun hale getiren kabinler, özel üretim ve standart üretim olarak birbirinden ayrılmaktadırlar.

Forklift kabinleri, sağlam ve metal üretim olarak gerçekleştirilir. Gerekli kabin üretimi gerçekleştirildikten ve forklifte uyumlu hale getirildikten sonra, kabin fosfatlanır ve bu işlemden sonra fırın boya aracılığı ile boyası fabrika çıkışına uygun hale getirilir. Kabinlerimiz her marka ve forklift için standart üretimlere sahip olduğu gibi özel üretim olarak da sağlanmaktadır.

Dış Mekan Kullanımına Uygunluk

Kapalı alanda yapılan çalışmalarda, kabin büyük bir ihtiyaç gibi görünmeyebilir. Ancak, gerek görüş açısını engellememesi, gerekse kaza ve benzeri durumlarda sağladığı yarar neticesinde kabine ihtiyaç vardır. Aynı şekilde, güvenlik unsuru olması dışında, zorlu şartlar, soğuk hava ve dış alan kullanımı için de gerekli ihtiyacı karşılayan kabinler, forklift için olmazsa olmaz duruma gelmiştir.

Kabin ve Görüş Açısı

Forklift, manevra kabiliyeti yüksek, sıkı stok yapımı ya da stok transferi için kullanılan, insani çalışma yerine makine gücü ile tüm bu işlemleri hızlıca gerçekleştirebilen bir araç. Bu aracın en önemli özelliği, büyük yükleri kaldırabilmesi ve transfer edebilmesidir. Bu nedenle forkliftler için iç mekanda görüş açısı oldukça önemli. Üretimini gerçekleştirdiğimiz ve montajını sağladığımız forklift kabinleri, operatör için görüş açısı problemi yaratmamaktadır.

Kabinlerin görüş sağlayan ön, arka ve yan kısımlarında, otomotiv sektöründe kullanılan oto cam ürünü olan sekürit kullanılır. Kapı ve sürgülü camlar, isteğe bağlı veya standart olarak sağ ve sol kısımlarda uygulanmaktadır.

Forklift Kabin Fiyatları

Firmamız, üretimini ve tedarikini gerçekleştirdiği her marka, model ve türden forklift kabinlerini, piyasada emsal teşkil eden fiyatlar ile rekabet eden, en uygun fiyatlardan satışa sunmaktadır. Forklift personeliniz ve iş güvenliğiniz için uyum teşkil eden, iç mekan kullanımı için güvenlik sağlayan, dış mekanda yaz, kış kullanım imkanı ve gece kullanımı için uygun şartlar sağlayan kabinlerimize sahip olmak, piyasanın en iyi fiyatları ile şimdi sizleri bekliyor.