Hangcha Forklift Kabini Üretimi

Hangcha forklift kabini operatörün aracı kullanımını ve bakımını, tamirini engellemeyecek şekilde monte edilir. Kabinin tepesinde yük asansörünü denetlemek için küçük bir pencere bulunur. Forklift kabinleri operatörün dış etkenlerden korunmasına yardımcı olmak için üretilir. Ayrıca geniş cam dizaynı ile geniş görüş açısı sağlanmaktadır. Kabin operatörün rahat hareket edebilmesi için özenle dizayn edilebilmektedir. Kabinde girip çıkılabilmesi için bir adet kapı bulunmaktadır. Bu kapı isteğe bağlı olarak parçalı bir şekilde montajlanabilir.

Kabinin ve arka kısımlarında trafik tüzüğüne uygun sinyal elemanları bulunmaktadır. Kabin oldukça güvenli olacak şekilde üretilmektedir. Hangcha forklift kabini bir çok özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Kabin üretimi yapılırken operatörün daha rahat hareket etmesi için bir çok montajlar yapılmaktadır. Makinanın konumuna göre arka cam sabit veya açılıp kapanabilir bir şekilde ayarlanmaktadır.

Kabinde yapılan kaynak işlemleri sonrası bu bölgeler fosfatlanıp fırınlanmaktadır. Yapılan işlemler sayesinde forklift kabini kullanıcıları daha rahat işlerini yapabilecek ve iş alanında herhangi bir sorunla karşılaşmayacak. Kabinin temel amacı operatörün forklift üzerinde güvenliğini sağlaması ve çeşitli uyarı sinyallerini üzerinde barındırmasıdır.

Kabinin Standart Özellikleri

Hangcha forklift kabini genel olarak ön camda çift devirli silgi bulundurmaktadır. Bu sayede ön camların temizlenmesi sağlanır. Yağmurlu havalarda branda forklift kabini daha çok faydalı olacaktır. Kabinin dizaynı güvenliği arttırmak için kaliteli yapılmaktadır. Burada temel amaç kabinin şık görünmesi değil operatörün aracı daha rahat nasıl kullanabilir ilkesine dayanır. Bu ilke doğrultusunda daha güvenlikli kabinler üretilir.

Forklift ile gündüz değil gece de işler yapılabilir. Bu yüzden bir forkliftte gece çalışılabilmesi için lambanın olması gerekir. Hangcha forklift kabini üretimi yapılırken kabinin gece görüşünü arttırmak için dış dar lambaları eklenmektedir. Böylece gece de rahat bir şekilde çalışılabilir. Kabinin güvenlik elemanları maksimum seviyededir. Operatör gece veya gündüz aracı kullanabilir. 

Taşıyamadığımız yüklerin taşınmasında kullanılan forkliftlerin üzerindeki kabinler sağlam ve güvenlikli olmalıdır. Bunun için kabin imalatı işleminde yüksek bir hassasiyet gereklidir. Kabine yapılan montajlar büyük bir hassasiyet yapılmaktadır. Böylelikle kabinde bulunan standart özelliklerinin yanısıra operatörün isteği doğrultusunda kabine bir çok yeni eleman eklenebilir. Bu yeni elemanlar kabinin özelliklerini arttıracaktır.

Kabin Dizaynında Yüksek Verim

Hangcha forklift kabini hazırlanırken diğer bir amaçta iş sırasındaki verimdir. Kabinde bulunan kumanda sitemi ile bu sağlanmaya çalışılmaktadır. Hızlı ve hassas manevralar için kabin içinde bulunan klavye levyeleri yerleştirilmiştir. Böylece iş sırasında zamandan ve enerjiden tasarruf yapılmış olunur. Bu tasarruf sayesinde verim elde edilir.

Forklift kabininde kumanda kontrol levyelerinin temel amacı operatörün daha kolay bir şekilde aracı kullanmayı sağlamasıdır. Hangcha forklift kabini üretimi yapılırken bu durum göz önüne alınarak parmak ucu levyeleri kabine eklemiştir. Bu sayede yorulmadan ve sarsıntısız araç kullanım imkanı sağlar. Ayrıca kolu yaslayabilmek için kol dayama ünitesi de eklenmektedir.

Kabinde Geliştirilmiş Güvenlik

Kabin üretiminde elbette ki güvenlik birinci sırada yer almaktadır. Özel üretim forklift kabini işleminde montaj ve elemanlar güvenliğin maksimum düzeye çıkarılmayı hedeflenmektedir. Güvenlik ön planda tutularak tasarlanmış operatör bölmesi iş sırasında daha konforlu çalışma olanağı sağlar. Kaliteli olarak yapılmış kaldırma silindiri operatörün görüş açısını genişletir. Hangcha forklift kabini tasarım yaparken sadece ileriyi görme elemanları ekleme. Geri görüşünde önemli olduğu forkliftlerde kabine panaromik aynalar ekleyerek geri görüşü de sağlar. Böylelikle güvenli olarak geri hareket edilebilir.

Kabinlerin üst tavanları sağlam olması gerekir. Hangcha forklift kabini üretimi yapılırken görüş açısı sabit tutularak kabin tavanı sağlam yapılır. Bu şekilde üretilmiş kabin görüş açısı ile kombine edilerek üstün koruma sağlanır.

Ayrıca kabinde bir çok kilit özellikleri bulunmalıdır. Operatör malzemenin ağırlığını algılamadığı zaman bir çok fonksiyon devre dışı kalır. Böylelikle aracın arızalanma olanağı azaltılmış olur. Operatör ağırlığı algılamadığı durumda tilt silindirleri ve görüş fonksiyonları devre dışı kalır. Böylelikle aracın alabileceği yükten fazlasını alması engellenir. Bunun yanında araçta ani oluşacak arızalara karşı bir çok güvenlik elamanı da bulunmaktadır.

Güvenliği sağlamanın diğer bir kuralı da aydınlatmanın güzel olmasıdır. Kabinde üst ve arka kısımda bulunan lambalar ile görüş alanı arttırılır. Kabinde bulunan aydınlatma elemanları sayesinde hem görüş alanı genişler hemde güvenlik artmış olur. Metal forklift kabini arka kısmında bulunan reflektörler sayesinde operatörün güvenli bir şekilde iş alanında aracı kullanması sağlanır.

Kaliteli Tasarım Sayesinde Kolay Onarım ve Bakım

Kabin tasarımda güvenlik dikkate alındığı gibi kolay onarım ve bakım dikkate alınmaktadır. Yapılan montajları onarım sırasında sorun oluşturmaması gerekir. Kabinin içi oldukça sade yapılmaya çalışılır. Böylelikle onarım ve bakım kolay yapılması sağlanır. Gaz ve pedal öğeleri kolay onarıma ve bakıma açık olarak kabine yerleştirilmiştir. Böylelikle herhangi bir arıza durumunda kolay bir şekilde bakımı ve onarımı yapılabilir. 

Kabin operatörün kolay bir şekilde inip çıkabilmesi için standart yükseklikte tasarlanmıştır. Böylelikle operatör rahat bir şekilde kabine girip çıkabilir. Forkliftin daha rahat kullanılabilmesi için ayarlanabilir direksiyon yerleştirilmiştir. Böylelikle operatör iş sırasında kendine uygun olarak direksiyon ayarını yapabilir. Bütün bu elemanlar yapılırken oldukça sade olması hedeflenmiştir. Sade olması sayesinde onarım kolaylığı sağlanır. 

Metal forklift kabininde en önemli yerlerden biri de koltuktur. Operatörün aracı daha rahat kullanabilmesi için koltukların konforlu olması gerekir. Kabinde koltuklar ayarlanabilir durumdadır. Operatör kendi isteği doğrultusunda koltuğu ayarlayabilir. Ayrıca koltuklarda arıza durumunda rahatlıkla onarılma imkanı vardır.